Koltuk Temizleme


Koltuklarınızı ve cekyatlarınızı evinizde yerinden kaldırmadan
yerleşim düzenini bozmadan temizliyoruz.Bu temizleme işlemi için yüksek vakumlu makineler ve özel kir sokücü şampuanlar kulanıyoruz.Bu işlem 1 ile 2 saat sürmektedir.
Koltukve cekyat temizliyi püskürtme fırçalama ve vakumlama sistemi ile yapılır.
Koltukların kumaşlarına  uygun kir söküçü şampuanlar uygulanır sertolmayan fırçalar yardımı ile yüzeydeki kir ve lekeler ovalanarak temizlenir.
Yüzeydeki kirli su vakumlanarak alınır aynı işlem temiz su ile yaniden tekrarlanır. temizlik sonrası islanan koltuklar vakumlama işlemi sonrası % 70 ile %80 arası kurutulmuş olur bu uygulama  sonrası koltuzlarınız yeni görünümüne kavuşur ve bakteriliyel temizligide yapılmış olur

Koltuk temizliğinde kullandığımız temizlik malzemesi kumaşa veye koltuk deri ise deriye asla zarar vermez,kurutma işlemi bitince koltuk kumaşında sertlik oluşmaz,daha sonra kirlerin veye lekelerin tekrar dışarı cıkması asla sözkonusu olmaz.Koltuk temizliği için kullandiğimiz leke sökücüler tamamen bitkisel olup insan sağlığı için zararlı değillerdir.
 

koltuk temizliği fiyatı . 100 tl ile 150 tl arasında değişmektedir.

Bu üçret farkı : koltuğun kumaşı,cıkması zor olan lekeler [ kan ve pas gibi ],ve koltuk takımlarındaki minderlerin çokluğundan kaynaklanmaktadır.

koltuk temizliği kadiköy
 
 
koltuk temizliği üsküdar

Deri Koltuk Temizleme Ve Bakımı

Kolay kullanımı ve modern görünümüyle salon dekorasyonunda tercih edilen deri koltukların bakımının ince detaylar.

Deri Koltuk temizliği ve Bakımı

Deri koltukların temizliği, kumaş koltuklara göre daha kolaydır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta temizlik malzemesinin özelliğidir. Yoğun asit içeren temizlik maddeleri deri yüzeyinin aşınmasına neden olmaktadır. Bunun yerine hafif nemli bir bezle deri koltuğu silmeli hemen ardından kuru emici bir bezle fazla nemi almalısınız.
Salon dekorasyonu yaparken

Deri doğal bir malzeme olsa da işleme tekniklerine ve türlerine göre farklı özellikler taşıyabilmektedir. Deri koltuklardaki lekelerin temizliği için, koltuğu satın aldığınız mağazadaki yetkiliden bilgi alabilirsiniz. Sabun, benzin, tiner, aseton gibi maddeler lekeyi çıkarmak yerine deri koltuğunuza zarar verecek ve ömrünü kısaltacaktır. dekorasyon.dantelix.com
Deri, ısıya karşı hassastır. Yüksek ısıya maruz kaldığında kurur ve çatlayıp sertleşir. Bu durum hem koltuğun kullanım süresini kısaltır hem de kötü bir görünüm yaratır. Deri koltuklarınızı radyotör, petek gibi ısı düzeyi yüksek alanlardan uzak tutmanızda fayda vardır.

Direk güneş ışığı alan bölgelerde de deri koltuk kullanılmamalıdır. Özellikle beyaz deri koltuk kullanıyorsanız, üzerine yansıyan güneş ışığı hem parlama yapacaktır hem de deriyi kurutarak mat bir görünüm oluşmasına neden olacaktır.
Ev kazalarından biri de içecek ve yiyeceklerin dökülmesidir. Eğer, deri koltuklarınızın üzerine asitli içecek dökülürse vakit kaybetmeden deri temizliği için özel olarak üretilmiş temizlik malzemesini kullanmanız gerekir.
Evinizde evcil hayvan besliyorsanız deri koltuk kullanımının zorluklarından biriyle karş karşıya gelebilirsiniz.

Kedi, köpek gibi ev hayvanları tırnaklarıyla derinin yüzeyine zarar verebilirler. Koruma için hayvanınza deri koltuğun bulunduğu bölgeleri yasak alan ilan edebilirsiniz.kaynak: kadin.tr.msn.com