Yün Halı Yıkama

 
 
halı yıkama
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
 Bu resimler detay halı yıkama fabrikasında çekilmiştir.Yün halı yıkama işleminde kullanılan otomatik halı yıkama makinesi yıkama işlemi esnasında halılarınıza asla zarar vermez tek tek ve hijyenik bir ortamada profosyonel temizlik sağlar.Resimdede görülduğu gibi önçe ıslatma ,fırcalama durulama ve vakumlama yaparak gercek temizlik sağlanır. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Yün halılar hem el dokuma hemde makine halısı olabilir.Yıkama işlemleri birbirleriyle aynıdır.Önemli olan yün halının ipliğinin cinsi ve yün halıda kullanılan boyanın kimyasal mı yoksa kök boyasımı olduğudur.Yün halılarınızı halı yıkama da yıkatırken problemle karşılaşmak istemiyorsaniz bizi arayın.Evde yapacağınız yün halı temizleme işlemi hakkında bilgi alabilirsiniz.Tel:0216 344 43 45.
 
 
El yapımı yün halılarda buharla temizleme ya da kuru temizleme yapmayın. Buhar temizliği yündeki yağları eriterek canlı yünü cansız hale getirecektir. Buharla temizlenen yünün daha temiz görünmesi aldatıcıdır. Çünkü verdiği hasar değiştirilemez, telafi edilemez. Hasar kendisini birkaç temizleme sonrasında gösterecektir ama o zaman da çok geç olacaktır. Kuru temizleme işleminden sonra elyafta kalan kimyasal kalıntılar iyi bir el yapımı yün halının ömrünün de kısalmasına neden olur.
 
 
detay halı yıkama